سوالات متداول دانشجویان

ثبت نام در طرح کاروژه منحصرا از طریق سامانه www.karoje.ir انجام می‌شود. برای ثبت نام به بخش ثبت نام دانشجویان در سامانه مراجعه کنید و پس از تکمیل اطلاعات منتظر تایید حساب کاربری خود بمانید.

ثبت نام در کاروژه تنها در یک بازه زمانی مشخص قابل انجام است برای اطلاع از بازه‌ی ثبت نام کاروژه را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پس از ثبت‌نام در سامانه، کاروژه با توجه به معیارهای معین اطلاعات حساب کاربری شما را بررسی می‌کند و در صورتیکه امکان حضور در طرح را داشته باشید، حساب کاربری شما را تایید می‌کند.

تنها دانشجویانی که حساب کاربری آن‌ها تایید شده است امکان مشاهده موقعیت‌های کارآموزی را دارند. کسانیکه حساب کاربری آن‌ها تایید شده است می‌توانند از طریق منوی موقعیت‌های کارآموزی در میز کار خود، موقعیت‌های موجود برای رشته‌ی خود را مشاهده کنند. همچنین گزیده موقعیت‌های کاراموزی در شبکه‌های اجتماعی کاروژه منتشر می‌شود.

پس از مشاهده موقعیت‌های کارآموزی هر فرد می‌تواند از طریق منوی موقعیت‌های کارآموزی اولویت‌های خود برای گذراندن دوره‌ی کارآموزی را انتخاب کند.

در منوی کارآموزی من هر دانشجو می‌تواند اولویت‌های انتخابی خود را مشاهده کند همچنین امکان ویرایش اولویت و حذف آن‌ها نیز وجود دارد.

کاروژه پیش از معرفی کارآموزان به شرکت‌های محل کارآموزی مصاحبه برگزار می‌کند و با توجه به علایق و توانایی‌های هر فرد موقعیتی را به او معرفی می‌کند.

از طریق منوی کارآموزی من می‌توانید موقعیت معرفی‌شده را مشاهده کنید. همچنین کاروژه از طریق ایمیل و پیامک نیز این مسئله را اطلاع رسانی می‌کند.

پس از اینکه دانشجویان موقعیت کارآموزی خود را شناختند باید طبق دستورالعملی که کاروژه در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد به شرکت‌ها مراجعه کنند و در صورت فراهم بودن شرایط مناسب فرایند اداری شروع کارآموزی خود را انجام دهند.

کاروژه هیچ تغییری در فرایند اداری کارآموزی ایجاد نمی‌کند. انجام تمام مراحل اداری مربوط به آموزش دانشگاه اعم از دریافت نامه معرفی، ثبت واحد کارآموزی، تایید استاد کارآموزی و... به عهده دانشجو است.

خیر کاروژه در طول دوره‌ی کارآموزی برنامه‌های مختلفی برای دانشجویان فراهم کرده است.

زمان شروع کارآموزی هر دانشجو بستگی به شرایط و توافقی که با شرکت انجام می‌دهد، دارد.

کاروژه در حین کارآموزی پیگیری و بازخوردگیری مستمری از دانشجو و شرکت دارد. بخشی از بازخوردگیری کاروژه از طریق گزارشاتی که دانشجویان در سامانه کاروژه تکمیل می‌کنند، انجام می‌شود.

از طریق میزکار خود و منوی ثبت نام رویداد می‌توانید در رویدادهای فعال کاروژه ثبت نام کنید.

معیار کاروژه برای انتخاب کارآموز برتر حضور دانشجویان در برنامه‌‌های مختلفی است که برگزار می‌کند. معیارهای ارزیابی در طی طرح به دانشجویان اطلاع داده می‌شود. هر فرد می‌تواند از طریق میزکار از امتیاز خود مطلع شود.

خیر. تنها دانشجویانی که امکان اخذ درس کارآموزی را دارند می‌توانند در طرح ثبت نام کنند.

برای آگاهی از اخبار کاروژه می‌توانید کاروژه را در شبکه‌های اجتماعی مختلف دنبال کنید.

سوالات متداول شرکت‌ها

تمامی شرکت‌ها می‌توانند در کاروژه ثبت نام کنند اما شرکت‌های شرکت‌کننده باید امکان برگزاری کارآموزی به صورتی که با تیم کاروژه توافق می‌شود را داشته باشند.

ثبت نام در طرح کاروژه از طریق سایت www.karoje.ir انجام می‌شود. برای ثبت نام به بخش ثبت نام شرکت‌ها در سایت مراجعه کنید و پس از تکمیل اطلاعات منتظر تایید حساب کاربری شرکت بمانید.

تایید حساب کاربری شرکت به منزله تایید شرکت توسط کاروژه برای حضور در طرح است. پس از ثبت نام شرکت در سایت، تیم توسعه کاروژه با شرکت تماس خواهد گرفت و حضورا به شرکت مراجعه خواهند کرد. پس از حضور تیم کاروژه در شرکت و معرفی و بیان شرایط طرح در صورت توافق شرکت و کاروژه حساب کاربری شرکت تایید می‌شود.

تنها شرکت‌هایی که حساب کاربری آن‌ها تایید شده است امکان تعریف موقعیت‌های کارآموزی را دارند. شرکت‌هایی که حساب کاربریشان تایید شده است، از طریق منوی ایجاد موقعیت کارآموزی می‌توانند موقعیت کارآموزی مدنظر خود را تعریف کنند.

پس از اینکه دانشجویان موقعیت‌های تعریف‌شده را مشاهده کردند و اولویت‌های خود را انتخاب کردند. کاروژه اقدام به برگزاری مصاحبه می‌کند و با توجه به علایق و توانایی‌های دانشجویان و نیاز شرکت‌ها، دانشجویان را به شرکت‌ها معرفی می‌کند.

خیر. کاروژه در طی دوره‌ی کارآموزی کاملا روند کارآموزی را پایش می‌کند و به صورت مستمر از دانشجو و شرکت بازخوردگیری می‌کند. همچنین در طی تابستان کارگاه‌ها و بازدیدهای مختلفی برای دانشجویان برگزار می‌کند.